Светски познатата ѕвезда Том Хенкс стана почесен граѓанин на Грција! (ВИДЕО)

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, денеска потпиша декрет за почесна натурализација на американскиот актер Том Хенкс

Познатиот холивудски фраер е оженет за Рита Вилсон, која има грчко потекло од страна на нејзината мајка Доротеа.

Хенкс е одамна познат по својата долготрајна љубов кон грчкиот народ, и тој и неговото семејство ги поминале повеќето одмори на грчките острови, а особено се видени на малиот остров Андипарос, каде што имаат и вила.

Американската филмска ѕвезда и икона е исто така познат по својата вера во грчката православна црква уште многу одамна, поточно откако се приклучи на црквата кога се ожени за неговата сопруга во 1988.

Посетено 142 пати

AnimeHeaven anime: Gintama Episode 201

KissAnime free anime: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 10 (https://kissanimeonline.com/m/27V1/ep-10)