Светски познатата ѕвезда Том Хенкс стана почесен граѓанин на Грција! (ВИДЕО)

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, денеска потпиша декрет за почесна натурализација на американскиот актер Том Хенкс

Познатиот холивудски фраер е оженет за Рита Вилсон, која има грчко потекло од страна на нејзината мајка Доротеа.

Хенкс е одамна познат по својата долготрајна љубов кон грчкиот народ, и тој и неговото семејство ги поминале повеќето одмори на грчките острови, а особено се видени на малиот остров Андипарос, каде што имаат и вила.

Американската филмска ѕвезда и икона е исто така познат по својата вера во грчката православна црква уште многу одамна, поточно откако се приклучи на црквата кога се ожени за неговата сопруга во 1988.

Посетено 154 пати

AnimeTV: Konpeki no Kantai anime episode 22 online free at https://animetv.cc anime tv us

Watch anime online for free at AnimeHeaven toradora anime heaven

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animedao.nl: Watch Kyokou Suiri Mini Anime animedao Episode 14 animedao hunter x hunter

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl