Што се’ се продава на Ebay и по која цена! Од пикавецот на Ријана до снежни топки, а од нивната сума боли глава!

Интернетот изобилува со многу опортунистички луѓе, особено на страната Ebay каде луѓето можат да ги продаваат своите работи. А, како поинаку да го наречете човекот кој продава 2 снежни топки за $10.000?

Инстаграм-профилот @ebaybae ги собра на место најчудните и најсмешните ствари кои се најдоа на страницата за продажба, а од нив ќе ви се подигнат веѓите, со сигурност! Од смешни производи до астрономски цени, па сè до автентичност од сомнително потекло, овие нешта ќе ви докажат дека  можете буквално сè да купите онлајн. Дури и оние ствари за кои не сте ни знаеле дека постојат.

#1 Пуловер кој ви ја прикрива глава

#2 Ранец во вид на прашок

#3 Чуден Кен

#4 Фустан со човечка коса

#5 Четка за веце-школка во облик на јаболко

#6 Сексуљава штипка за алишта

#7 Необична тастатура, рачно направена

#8 Розови прекривки за вашиот автомобил на бувкално се’, па дури и на мењачот

#9 Водоотпорно пончо за на мотор

#10 Едукативен комплет за изучување на „наркотици и опасни дроги“

#11 ТВ во тело на зебра, одлична состојба

#12 Мал ТВ во облик на јаболко, идеално за в кујна

#13 Мебел за вашите мачки во облик на чаша мартини

#14 Зелени ракавици како оние на ликот Гринч

#15 Предвреме родени албино мајмунчиња во оригинална големина 

#16 Масажер за непциња во вид на прст, препорачано од стоматолозите

#17 Целосен розов мачешки комбенизон

#18 Ретка керамичка ламба во вид на гуска

#19 18-каратен прстен во вид на мачка и глушец со огромни дијаманти

#20 Ретка италијанска торба за преку рамо во вид на векна леб

#21 Ретка гумена бомбона 

#22 Необична четка за миење заби

#23 Снежни топки од најголемиот снег во историјата на Њујорк, снегот е од 23.01.2016

#24 Силиконски држач за цигари, соодветен за цигари од 8 мм

#25 Патики од 1990, кои припаѓаат на вработен во Ејпл

#26 Куќа на брод, професионално изработена

#27 Адидас пантолони исполнети со плишани мечиња

#28 Клупа во вид на коњ за двајца, рачно обоена

#29 Пикавецот на Ријана

Посетено 367 пати

gogoanimehub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

SK8 the Infinity Episode 7

anime online Record of Ragnarok

watch subbed anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

GoGoAnime Death Note