Русокоса 

Кога поминува таа јас црвенило на лице не можам да сокријам,
и да срамежливо, но како гладен волк
по нејзината убавина ќе завијам.

Кога ќе распавта со нејзините руси коси,
како некој косач со еден одкос
како трева ќе ме покоси.

Погледот нејзин по снага ми прави земјотреси,
само еден збор ми треба како бомба да ме разнеси.

Русокоса,
ќе го најдам ли патот до твоите љубовни адреси?,
и бакнежот твој крилја да ми вметне
кон рајот да ме понеси.

Н.М.

Посетено 585 пати

Yamishibai: Japanese Ghost Stories 3 (https://animefreak.ws/m/MZ) Episode 13

WCOStream: Outlaw Star (Dub) anime episode 2 online free at https://wcostream.cc watch animes

Watch Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Qiita: https://qiita.com/gogoanimebe

Bactramy quangnam: http://bactramy.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=128&TLID=841