Што да направиш ако маж плаче?

„Ако маж плаче“ – Инструкции за жените

1. Биди тактична. Прави се дека не го приметуваш пригушениот машки плач.

2. Ако плачот не е доволно пригушен, потапшај го маж ти по рамо и кажи му: „Добро бе, добро!“

3. Ако маж ти и понатаму плаче, провери му го памперсот и подои го.

Види извор

Прочитај што да правиш со расплаканата жена: тука

 

Посетено 207 пати

AnimeFLV: Touch: Miss Lonely Yesterday - Are kara, Kimi wa... anime episode Full online free at https://animeflv.uk dubbed anime

ANIMEFLIX: The Ancient Magus' Bride (Dub) anime episode 24 online free at https://animeflix.nl animeflix inuyasha

Harmony (Dub) Episode Full

Release the Spyce (Dub) Episode 12

Gogoanimelol webflow: https://gogoanimelol.webflow.io/

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/kissanimemx