Понеси си го само најнеопходното во една торба! Say No More!

Кога ќе ми кажат да понесам само една торба, а притоа да го понесам најнеопходното, тогаш ми текнува и на се’ што можеби ќе ми потреба.

Ствари кои не ги користам, а ако не ги понесам, се дешава најапсурдната ситуција кога баш тоа ми е баш најпотребно.

Изгледа не сум единствена, и во наша чест, светските дизајнери створиле џиновски торби, ранци и куфери:

Посетено 113 пати

Website https://4anime.biz: Watch Girls & Panzer: Shoukai Shimasu! 4anime Episode 2 watch anime online

Watch Occult Academy Specials Episode 5

WCOStream: Aquarian Age: The Movie (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime free

Website https://animeflv.uk: Watch Hitori no Shita - The Outcast [Chinese Dub] animeflv Episode 12 dubbed anime

Coub: https://coub.com/gogoanimelol

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/gogoanimebe