Мери Јордановска: Еве на тест сме. Тест за САМОСВЕСТ

– Да ги затворите училиштата!
(ги затвораат)
– Е како сега затворени, децата кој ќе ни ги чува?
(еден родител на деца до 10 години се ослободува од работа)
– И што сега, децата пак ќе ни излегуваат надвор, ќе одат по молови, по игротеки, како да го задржам детето дома?! Отворете ги!

(нов случај на корона, не дај боже)

– Ете, не ги затворија училиштата на време.

Крај не се наоѓа. А на никој не му текнува на нешто што се вика САМОСВЕСТ. Еве на тест сме. Конечно да научиме да развиваме колективна свест и да се заштитиме себе и останатите. Ај сеа на миење раце.

Мери Јордановска

Посетено 3.360 пати

Website https://animetv.cc: Watch Space Thunder Kids (Dub) animetv Episode Full dubbed anime

AnimeDao: Soukou Kihei Votoms: Kakuyaku taru Itan anime episode 5 online free at https://animedao.nl animedao attack on titan

KissAnime: Mushrambo (2008) anime episode Full online free at https://kissanime.mx tower of god kissanime

Watch anime online for free at AniWatch anime online

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431