МЕМЕНТО (Скопје 1963-Атина 2018)


Скопје е првиот град на светот во кој за време на студената војна, американските и руските војници беа на иста страна, помагајќи му на разрушеното Скопје да застане на нозе по катастрофалниот земјотрес. Затоа нашиот град вечно ќе остане како ГРАДОТ НА СОЛИДАРНОСТА.

Тоа било тогаш…а сега, е сега дел од оние на кои пред 55 години им помагаше цел свет, сега им се ситат на првите комшии кои ги погоди голем пожар во кој живи луѓе горат.

Најтешко ми паѓа што некои ликови кои со години ги познавам, денес не можам да ги препознаам.

А сега, баталете социјални мрежи и правец Халкидики…лицемери едни.

Посетено 6.026 пати

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN Episode 20

My Hero Academia Season 2 (Dub)

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 13

free anime Record of Ragnarok