Мега-простоќа: На која страна се наоѓаат бубрезите?

Имав еден школски, ултра-мутав. Добар дечко, ама смотан како сајла.

Имаме час по биологија и го призиваат да одговара. Овој станува, ништо не учел, веза нема. Ја у меѓувреме го ставам пред него учебникот со лекцијата отворен да чита, да каже нешто.

Професорката: Ајде да ми кажеш на која страна се наоѓаат бубрезите.
Одговара: На 57-ма професорќе!!!

Еве го сеа, работи у општина…

 

Посетено 2.104 пати

AnimeHeaven: Tales of Eternia anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

Watch anime online for free at AnimeTV google anime tv

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch Zoids: New Century (Dub) wcostream Episode 26 wcostream close enough

Peatix: https://peatix.com/user/8951683/view

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f