Коктел од лубеница

[dropcap]В[/dropcap]о екот на летните горештини како и сезоната на лубеници, овој коктел кој се подготвува за неколку минути е вистинско освежување.

koktel-od-lubenica

[accordion]
[acc_item title=”Состојки”]• Добро оладена лубеница

• Добро оладено бело пенливо вино
• Свежо нане
[/acc_item]
[/accordion]

Исечете ја лубеницата на ситни коцки (големина на коцки мраз), повеќе од половина ставете ги во блендер и изблендирајте ги за да добиете сок, останатите зачувајте ги како коцки.

Во секоја чаша ставете по неколку коцки лубеница, прелејте ги со сокот од лубеница, а чашата дополнете ја со оладеното бело пенливо вино. За декорација во чашите ставете листови нане и кора од лубеница

Уживајте и освежете се во топлите летни денови !

[button color=”#000″ background=”#9bc832″ size=”large” src=”http://pharmanews.mk/category/recepti/”]Видете уште многу вакви интересни и брзи рецепти.[/button]

Посетено 416 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://aniwatch.pro: Watch Mahou no Star Magical Emi aniwatch Episode 32 anime websites

GoGoAnime: Arcade Gamer Fubuki Extra anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

AnimeDao: Zero kara Hajimeru Mahou no Sho anime episode 12 online free at https://animedao.nl sword art online animedao

Website https://animefreak.ws: Watch Neon Genesis Evangelion - Genesis Reborn (Dub) animefreak Episode 3 animefreak attack on titan

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimebe

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1431946.page