Кога градовите беа градови и фудбалот беше фудбал

Осогово – Вардар кон крајот на 80-тите во Кочани. Ресултат2 : 2 , но погледот на трибините многу повеќе говори

Osogovo – Vardar krajem 80-tih u Kočanima. Rezultat 2:2, ali pogled na tribine mnogo više govori.

Posted by Istorija ex yu fudbala on Sunday, March 6, 2016


Пред парите да ги лапнат една шака безкичмењаци без њух, без драж, пуни со фрустрации, сиромашни у душата, себични комплексаши без 100 грама визија, у градовите имало градови.

Цивилизациската тековина кај нас е убацена у рикверц, па уместо спорт у градо моментално имаме други физички дисциплини како шо се легален рекет, партиско вработување, масовно отупување, хронично шишање келави и шмкротење на евтини бугарски стимуланси.

Градче мое, село неотесано!!!

Посетено 3.388 пати

AniWatch: Precure All Stars Movie: Minna de Utau♪ - Kiseki no Mahou anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

AnimeKisa: Qin Shi Ming Yue: Kong Shan Niao Yu anime episode 3 online free at https://animekisa.in anime online

Animepahe: That is the Bottleneck anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime stream

Website https://animedao.nl: Watch Kitte no Gensou animedao Episode Full ahiru no sora animedao

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.lol

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol