Еј, љубоморни луѓе, фала што постоите! Вие ме потсетувате што сум!

Знаете ли дека обожувам луѓе кои се љубоморни? Па, да не се тие ќе заборавиме што сме… ќе заборавиме зошто некој би ни љубоморел.

Така да, луѓенца мои, каснете си од љубомората, наполнете си ја душичката, залијте си ја завидливоста, нахранете си ја себичноста, истурете си грам гнев, набилдајте си го егото, заострете си ги канџите.

Да не сте вие, ние нема да сме тоа што сме.

Да не се вашите негативни критики и коментари, нема да се подобриме. Да не се вашите пцовки, нема да се дигне прашина. А, знаете позади што се крева голема прашина, нели?

Фурајте, гурајте… и туркајте не’ до тронот. Ние ќе ви мафтаме од горе! Позиич ;*

Марија Прличкова

Посетено 1.290 пати

https://kissanime.mx dubbed anime

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

4Anime: The Legend of Shangri-La anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime my hero academia

Website https://animeflv.uk: Watch Fist of the Blue Sky: Regenesis animeflv Episode 12 anime to watch

Mastodon: https://mastodon.social/@animeflixnl

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws