СОЊА АЈАНОВСКА ДЕЛОВСКА

utrinsko kafe baner CRN tenok

Соња Ајановска Деловска
Соња Ајановска Деловска – Денес

*..првото утринско турско средно кафе го пијам исклучиво во преубави мали филџани, кои што ми се слабост.едноставно, паѓам на нив..и сето тоа за мене е еден преубав ритуал зачинет со цигара, тивка музика и чаша вода..пошто сум “Феротурист бегалка од школо”, таков остана табиетот и не го менувам..зависник сум од турско кафе, така да оваа нова мода да не се вари такво кафе по повеќето кафичи, за мене е комплетно лудило..затоа има 5 места во градот каде што ги пијам и останатите 2 кафиња со друштво.. без кафе, не ви правам муабет..ве сакам..

Посетено 996 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes GoGoAnime Mother of the Goddess’ Dormitory

Tokyo Revengers

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

dubbed anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

gogoanime1 My Hero Academia Season 3 (Dub)