Ретко, заедничко клипче на Френк Синатра и Елвис Присли (Видео)

sinatra-prisli-naslovna_majkatiitatkoti
Широко прифатен е фактот дека Френк Синатра и Елвис Присли се две од најголемите легенди на сите времиња во светот на музиката. Нема сомнение за тоа. Значи, кога овие две sвезди се заедно? МАГИЈА! Во 1960 годин Синатра и Присли се појавија на истата телевизија за  да се приклучат еднен кон друг во нивните песни.

Синатра ја пееше “Love Me Tender” додека Елвис пееше “Witchcraft“. И како што претпоставувате  публиката не можеше да се задржи заедно! Оваа ретка снимка навистина ќе ви го разубави денот!

Погледнете го ова “страшно’ дуо во видеото подолу

Посетено 1.019 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 1-2 Fansub at ANIMEFLIX animeflix dragon ball

My Hero Academia 3 (https://animefreak.ws/m/0yX1) Episode 25 at AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak