Кога не ти се мрда од под јорган, земи го јорганот со себе

Хотелот Jurys Inn објави видео со двајца дечки кои пробуваат костим кој е комбинација од јорган и одело, а кој компанијата го направила во „обид да им овозможи на луѓето да надоместат со спиење“ на кое било место.

Ланецот хотели испитал 2.500 Британци и открил дека повеќе од половина (56%) имаат проблеми со станување од кревет, премногу им е ладно откако ќе се откријат (46%) и имаат страв од претстојниот работен ден (31%).

Во хумористичното видео се наведува дека најдобар начин да се надомести сонот е носење на јорганот со себе и привремена дремка каде ви душа сака.

„Оделата“ се креирани од дизајнерката Венди Берстед од хотелските перјани јоргани, а јаката на нив може да се искористи како перница.

Идеално за ладни пролетни утра, не?

Посетено 99 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeTV: Mutant Turtles: Choujin Densetsu-hen anime episode 2 online free at https://animetv.cc chia anime tv me

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

KissAnime: Tenbatsu Angel Rabbie☆ anime episode Full online free at https://kissanime.mx watch anime dub

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe