Игор Џамбазов: Кога му пеев пратечки вокали на Тошо Малерот (ФОТО)

Ископавме фотографија од нашата архива, можете ли од прва да ги погодите познатите фацки?

На фотографијата се наоѓа познатиот актер и музичар Игор Џамбазов кој е во улога на пратечки вокал, навистина е тешко да го препознаете. Тој, заедно со детскиот школски хор го придружува Васко Тодоров алијас Тошо Малерот застанат пред микрофонот како пејач.

Сликата е направена во ОУ „Владо Тасевски“ каде и двајцата го имаат завршено своето основно образование.

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 3.728 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!