Игор Џамбазов: Кога му пеев пратечки вокали на Тошо Малерот (ФОТО)

Ископавме фотографија од нашата архива, можете ли од прва да ги погодите познатите фацки?

На фотографијата се наоѓа познатиот актер и музичар Игор Џамбазов кој е во улога на пратечки вокал, навистина е тешко да го препознаете. Тој, заедно со детскиот школски хор го придружува Васко Тодоров алијас Тошо Малерот застанат пред микрофонот како пејач.

Сликата е направена во ОУ „Владо Тасевски“ каде и двајцата го имаат завршено своето основно образование.

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 3.700 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://twistmoe.net: Watch Gad Guard twistmoe Episode 26 anime

ANIMEFLIX: Kinnikuman (Movie) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

Watch Dagashi Kashi (Dub) Episode 12

Website https://kissanime.mx: Watch Kanojo ga Kanji wo Suki na Riyuu. kissanime Episode 2 kissanime bleach

Bit: http://bit.ly/animeflixnl

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f