10 чудесни парчиња на уметност од сенки

Уметноста доаѓа во различни форми, без разлика дали тоа е сликарството, скулптурата или уште едена случајна креација. Уметноста може да се толкува на многу начини, но уметноста во оваа листа е навистина прекрасна. За овие парчиња на  Shadow Art  се користиени објекти и извор на светлина за да се создадат неверојатни сенки од ништо, од ѓубре и секојдневни предмети!

Можеби ова ќе ве натера да се создадете некои ваши сопствени креации!

Тенџериња и Тави

10-amazing-pieces-of-shadow-art-1

Ѓубре

10-amazing-pieces-of-shadow-art-2

Бои

10-amazing-pieces-of-shadow-art-3

Криза

10-amazing-pieces-of-shadow-art-4

Повеќе ѓубре

10-amazing-pieces-of-shadow-art-5

Панорама

10-amazing-pieces-of-shadow-art-6

Двајца луѓе

10-amazing-pieces-of-shadow-art-7

Сито

10-amazing-pieces-of-shadow-art-8

Њујорк?

10-amazing-pieces-of-shadow-art-9

Шишиња

10-amazing-pieces-of-shadow-art-10
Посетено 425 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Zoku Natsume Yuujinchou: 3D Nyanko-sensei Gekijou Episode 5

KissAnime: Digimon: The Movie (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx a silent voice kissanime

Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test (https://twistmoe.net/m/3ZY) Episode Full

THE [email protected] SHINY FESTA (https://animekisa.in/m/lMMA) Episode 3

Tawk: https://tawk.to/animeflixnl

Bagtheweb: https://www.bagtheweb.com/u/gogoanimelol/profile