Фчерашни Новости: Шилегов првпат во автобус (Видео)

Синхронизација: Шилегов првпат во автобус Синхронизација: Шилегов првпат во автобус Posted by Фчерашни Новости on Sunday, October 22, 2017

Некогаш и Сега: Васко и Бранко (Фото)

Коментар не е потребен, нели? Once upon a time. Posted by Branko Ognjanovski on Tuesday, October 24, 2017 Заврши турнеата во стари крај. Батка, се гледаме пак во некои подобри времиња. Posted by Branko Ognjanovski on Friday, October 20,...

Брзо внучко скриј се, ене го учителот

Се шетаат дедо и внук по улица… Се шетаат дедо и внук по улица. Наеднаш дедото го здогледува учителот и му вика на внукот: - Брзо внучко скриј се, ене го учителот а ти не отиде денеска на школо… На тоа внукот: - Абе ти оди скриј се, јас сабајле им кажав де...

Жена во месара во Охрид

Влегува жена во месара во Охрид и му вика на продавачот: - Ноџиња имате ли? Продавачот: - Е не на курој стојме!

Еден на Еден: Запознај го тимот (Видео)

Запознајте го тимот на „Еден на Еден“, поточно дел од момците и девојките сценаристи кои го создаваат најгледаното ток-шоу во Македонија. Заедно со Љубиша, Марина и Ива, на каучот кај Жаре гостува и стенд-ап комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој во деветтата сезона а...

Фчерашни Новости С3 Епизода 2 (Видео)

Доколку не ги гледавте Фчерашни Новости, еве ви ги овде…сервирани на тацна Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб

Еден на Еден ве носи назад во времето

Кога Џамбазов отворено зборуваше за импотенцијата или кога Панчо „се кандидираше“ за претседател. Кога Жаре и Викса бричеа балони, а Лила даваше совети за брак на хелиум. Која и епизода на „Еден на еден“ да ја одберете, од оние изминати 200 и кусур, секогаш ќе најдете...

Фчерашни Новости С3 Епизода 1 (Видео)

Доколку не ги гледавте Фчерашни Новости, еве ви ги овде…сервирани на тацна Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб

Епа од кај идат бе виа политичари? Сигурно не паѓат од небото

Пред некое време сум го преведил настапот на Џорџ Карлин. Мош читано ви е ама еве го уш еднаш: - Недела. После 15 саати спиење ич не ми беше напорно да го преведам виа краток ама силен настап на омилениот ми комичар Џорџ Карлин. Задоволство ми беше. Преводот е слободен али е 99...

Идеален кандидат. Нема веќе вакви

Идеален кандидат. Нема веќе вакви. Posted by Branko Ognjanovski on Saturday, September 30, 2017