Весна Бејби Петрушевска: Концертот на Игор Џамбазов Поради Влошена Здравствена Состојба Се Одложува

Почитувани другари и другарки , и покрај огромната желба на нашиот драг омилен лик Игор Џамбазов да се одржи концертот на 26 декември ,ја имам таа задача да ви објавам дека концертот ќе биде презакажан за 14.02.2016 поради влошената здравствена состојба на Игор кој утро...

Колач со вишни

Колачот со кој пораснале повеќето од нас и кој и денеска е еден од најпопуларните и највкусните на секоја трпеза. Состојки: Јајца – 5 Шеќер – 300 гр. Брашно – 300 гр. Масло – 200 гр. Јогурт – 200 гр. Прашок за пециво – 10 гр. Вишни – 50...