Модерна уметност и зошто никогаш нема да ја сфатите

Како да направите парче модерна уметност? Земете нешто што веќе постои. Направете го да изгледа старо. Ставете го во стакло. Voila.

[youtube height=”400″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=d7ez-gIt08I[/youtube]

Посетено 237 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animeheaven.pro: Watch Mobile Suit V Gundam animeheaven Episode 51 free anime

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

AnimeBee: Itsuka Aeru Kimi ni anime episode Full online free at https://animebee.to english dubbed anime

WCOStream: Aoharu x Kikanjuu: Kemono-tachi no Senjou da na! anime episode Full online free at https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimebe

Animeflixnl webflow: https://animeflixnl.webflow.io/