Еве малку за докторите што сакаат “високи плати”


Еве малку за докторите што сакаат “високи плати”. Искуството на мајка ми денес. Закажано на кожно во 10:40 ч, доаѓа на време и викаат пауза(инаку ПАУЗА истакнато на врата од 10:00 – 10:30 ч. И викаат аааа почекај пауза ќе те викнеме. По 20 минути не ја викаат (нормално), влегува сама да види што е работата. Внатре муабет, кафе…ајде, ајде влези(со гнасење). Инаку и се појавило некое “Курје око” на прстот. Докторкава која патем збори на моб: “Ааааа, ништо не ти е, стави ја ногата во топла вода со сода бикарбона и ќе падне”. Толку од специјализацијата, повисоките плати и “заминувањето” во странство (таму сигурно нема да пие кафе, муабети на моб. и вреѓа). Повисоки плати? Марш неспособни имбецили и паразити. Поздрав за министерот Филипче. 😡

П.С. Инаку мајка ми е 82 год.

Фејсбук статус: Роман Папа

Посетено 3.490 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animeheaven.pro: Watch Magical Girl Ore animeheaven Episode 12 sites like animeheaven

Knights of Sidonia: Battle for Planet Nine (Dub) (https://wcostream.cc/m/08Rw) Episode 12

Watch Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten Episode 2

Website https://animeflix.nl: Watch Eden of The East animeflix Episode 11 animeflix free

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/animeflixnl/

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws