Сите што би напишале книга за еден ден, ги молам да го остават тоа на професионалците!

Една моја добра другарка и вистински љубител на книгата во една прилика ми рече: „Да расплачеш некого преку книга е најлесно, ама да насмееш е многу потешко“.

И во право е. Впрочем, живот пише романе, јел да? Сите имаме приказна која е трогателна, срцепарателна.. и сите мислиме дека токму нашата приказна е вредна милион долари.

И навистина е.

Па, пробајте да ја напишете… ама, не ги потценувајте професионалците со: „Јас ако седнам, ќе напишам книга за еден ден.“ Пошто нит е лесно, нит е возможно…

п.с. Не сум ни јас професионалец. Ама бар знам колку можеш да напишеш за еден ден… 🙂

Марија Прличкова

Посетено 112 пати

Watch Your Name. (Dub) Episode Full

AnimeTV: Jinki: Extend (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc chain anime tv

Website https://animekisa.in: Watch Lupin III: Farewell to Nostradamus (Dub) animekisa Episode Full watch animes

Website https://animeflix.nl: Watch Psycho-Pass 3: First Inspector animeflix Episode 1-a danganronpa animeflix

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/animefreakws