Што друго, ако не е љубов?

Љубов е кога ги држите дланките склопени пред да заспиете.
Љубов е кога се гледате очи во очи без да си кажете ниту еден збор.
Љубов е кога безрезервно си верувате.
Љубов е кога заемно се почитувате, поддржувате и восихитувате.
Љубов е кога можете да си кажете што ви лежи на душа.
Љубов е кога знаете дека сте еден за друг.

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

 

Посетено 504 пати