Што друго, ако не е љубов?

Љубов е кога ги држите дланките склопени пред да заспиете.
Љубов е кога се гледате очи во очи без да си кажете ниту еден збор.
Љубов е кога безрезервно си верувате.
Љубов е кога заемно се почитувате, поддржувате и восихитувате.
Љубов е кога можете да си кажете што ви лежи на душа.
Љубов е кога знаете дека сте еден за друг.

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

 

Посетено 493 пати

Website https://animeflix.nl: Watch Fate/stay night: Unlimited Blade Works animeflix Episode Full animeflix dragon ball z

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Kono Danshi, Sekika ni Nayandemasu. anime episode Full online free at https://animebee.to english anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Onegai☆Twins: Natsu wa Owaranai aniwatch Episode Full aniwatch.me

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/

Os mbed: https://os.mbed.com/users/gogoanimebe/