Најнова миженка – Јовица Ивановски

Само еден гледа –
не се крие но одбројува.
Сите други мижат
и не знаат каде да се сокријат.
Си ги маваат главите од ѕидови,
се удираат едни од други,
се губат, паѓаат во дупки
но очите не ги отвораат.
Пу за мене, пу за сите! –
вели оној што гледа сè
и се гази од смеење.

Посетено 231 пати

AnimeBee: Valkyrie Drive: Mermaid anime episode 12 online free at https://animebee.to anime websites

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Magical Princess Minky Momo: La Ronde in my Dream (Dub) kissanime Episode Full detective conan kissanime

GoGoAnime: Memories Off anime episode 3 online free at https://gogoanime.be gogoanime 19

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc

Bittube: https://bittube.tv/profile/kissanimemx