Можеби не е ти, но морам да се навикнам на него

mozebi-ne-e-ti-no-moram-da-se-naviknam-na-nego-1

Можеби не е ти, но ме бакнува слично на тебе.

Можеби не е ти, но ме гушка посилно од тебе, иако поладно ја чувствувам неговата прегратка, барем е постојана, за разлика од твојата која беше ретка како кокиче во пролет.

Можеби не е ти, но ме држи за рака за разлика од тебе, никогаш не ја дофати.

Можеби не е ти, но е добар, подобар од тебе, предобар за мене.

Можеби не е ти, но ме сака, ти ме земаше здраво за готово, затоа и се изненади кога навистина беше готово.

Можеби не е ти, но неговите гради се добра перница за глава, лоша за мојата совест навечер знаејќи дека тоа навистина не си ти.

Можеби не си ти, но морам да се навикнам него, морам да се навикнам дека е во ред, во ред е да не си ти, бидејќи никогаш повеќе нема да бидеш ти!

Посетено 6.767 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFLV: JoJo's Bizarre Adventure (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk gogoanime

Neo Tokyo (Dub) (https://animebee.to/m/xogv) Episode Full

Watch anime online for free at 4Anime 4anime app

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimelol/

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimebe