САКАЊЕ

Те украдов од сонот,
за да ти покажам
колку те сакам.
Беше топла и мека
како среќен облак,
беше сочна и мирисна
како зрела мандарина.
Сите мириси,
сите сокови
ти ги испив.
За да нема горчина
во душата твоја.
За да нема дождој
во очите ти.
За да ти покажам
колку те сакам.

Посетено 254 пати

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Your Lie in April Episode 17

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Death Note

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full