Да си најдеш чојк…

Да си најдеш чојк…
Што ќе го насмејт срцето…
Оти лицето , секој мојт да го насмејт …
Чојк што ќе те пулит ..
Појќепати , не еднуш..
Што ќе те барат ко чораб загубен..
Да немојт без тебе нигде да заминет ..
И све ќе прајт , за да ти е полесно ..
Ќе се смејт со тебе ко поулавен..
Не оти му се смејт , туку тебе среќна да те гледат ..
А тој сиромав .. Му тежи тежина ..
Еден тон , ама тебе не те дават ..
Туку со двете очи те пулит ..
Оти знајт ..Со тебе и лепчето блажи ..
И солта соли..
Со тебе , што те опулил еднуш ..
И те бендисал за навек..
Е зато ..Се ќе прајт ..
За тебе срцето да ти се смејт ..
И ќе знајш .. Оти то се познава ..
То е поинаку ..
То е сакање .. Што велат Љубов ..
И ништо помалце …

Оливера Ширговска

Посетено 3.957 пати

Website https://animeflv.uk: Watch Wooser's Hand-to-Mouth Life Special animeflv Episode Full online anime

Website https://animedao.nl: Watch The Big O animedao Episode 26 tokyo ghoul animedao

Kiddy Grade (https://animeflix.nl/m/MDl) Episode 24

AnimeFreak: Majestic Prince Episode 25 – Wings to the Future anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/