За вистинските…

girl-with-the-moon[fblike]

Најнапредните се на алкохол,
на хорс или се веќе мртви.
Медиокретите се најопасни –
суетни, злобни и осветољубиви.
Не верувајте им на непорочните,
ним дефинитивно нешто им фали.
Секој е невин додека не го заебат,
секој е виновен додека е над земја.
Небото е сино, бог е назнаен јунак,
ѕвездите и сништата, Калиопа.
Жените, само они заслужуваат
да им се поклонуваме догробно.
Сето друго е само некаков чад.
Познавав луѓе кои мислеа дека
можат да одат по месечината.
Ги закопавме под земја, а они
се на небото, можно ли е тоа?
Понекогаш ко да ги гледам
како чекорат по месечината.
Понекогаш само мижам –
сè уште не научив да
гледам под земја.

595х90 px-01

Посетено 468 пати

AnimeBee: Gee Dor Dor's Space Adventure anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime dub

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball

Website https://animepahe.cc: Watch Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows animepahe Episode Full anime websites

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/