ВОЗИ СИНЕ И УЧИ…НАМЕСТО ШКОЛСКА КЛУПА, ТОЧАК!

Училиште ги замени сите свои клупи со велосипеди

Училиштето кое ги замени сите свои клупи со велосипеди

Основно училиште во САД ги замени сите свои клупи со велосипеди, со тоа на своите ученици им овозвожи да возат додека читаат. Сметаат дека на тој начин не само што ги решаваат здравствени проблеми кои се последица на целодневното седење на столче во училишн клупа туку овој метод значително влијание врз подобриот ефект во учењето.

 

 

 

Посетено 529 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFreak: SF Shinseiki Lensman anime episode Full online free at https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Watch Shiki (Dub) Episode 22

Website https://animebee.to: Watch Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash animebee Episode Full free anime online

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#