Велосипед дизајниран за хотел во Њу Јорк

 Bixby Bicycle
bixby1
Фабрика специјализирана за велосипеди Shinola го представи новиот модел на велосипед Bixby Bicycle кој е произведен по специјална нарачка за њујоркшкиот хотел Greenwich
Представени се две варијанти – машка и женска, двете со лесен оквир за едноставно движење  низ град. Според идеата на хотелот, гостите можат да ги изнајмуваат велосипедите за да можат полесно да ги посетуваат знаменитостите во градот. Велосипедот има лесен челичен рам, три брзини, дизајниран е во класичен стил со тркала посебно направени за максимално удобно возење.
bixby3bixby2

 

 

 

Посетено 248 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online AnimeDao Black Clover

AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 6

AnimeDao Your Lie in April

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub) Episode 290

Komi Can’t Communicate