ЈОВАН ЈОВАНОВ

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

Јован Јованов - Јовче
Јован Јованов – Јовче

Првиот утрински чај го пијам обично рано чим се пробудам и по правило со кришка лимон, обавезно во мојата омилена шоља. Ми треба таа обавезна шоља типичен англински morning breakfast чај за да се расонам и го почнам денот спремен за предизвици….,после чајот следи кафенце espresso, некаде во лондонските кафетерии, во некоја од моите омилени каде еспресото го пијам кратко и јако да ме здрма,  задолжително со чоколаден кроасан. Неделното утринско кафе го сакам со bagel (варено геврече) со крем сирење на Brick Lane market – еден вид лондонска институција, место преполно со извонредни кафетерии, продавници, галерии, ресторани, улични продавачи на храна и разни дребулии, место каде луѓе од сите страни на светот уживаат шетајќи или седнати на некое од многуте хит локали и места,  може да се налета и на некој нов графит на Banksi како врв на доживљај. Не те рачунаат за лондончанец, ако не си пробал кафица и багел на   Brick Lane market…у недела.
P.S
На барање на Мајка Ти и Татко Ти, моето утринско кафе беше бајаги опширно но као што ги разбрав, сакаат да ја прошират оваа рубрика со што потполно се сложувам. Имајте убав ден скопјани, нека ви е наздравје кафето.

Посетено 372 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Season 2 Episode 4

anime websites AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub)

Fairy Tail

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 10

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway