ФИКРЕТ РАДОНЧИЌ

utrinsko kafe baner CRN tenok

fikica
Фикица

Утринско кафе многу ретко пијам дома. Мојот ритуал на пиење кафе(а ги пијам претерано многу) е продолжено еспресо во голема шоља, со ладно млекце од страна и натрен. Тоа го практикувам најчесто во некоја кафетерија, особено кога сум во својот роден град.  Нема поголемо доживување(барем за мене) бадијалџиски кафе-муабет со пријателите во Скопје. Ви посакувам пријатен ден, уживајте во кафето…каде и да сте. 🙂

Посетено 779 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Naruto: Shippuden (Dub)

anime sites Dragon Ball Super (Dub)

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

english anime Fairy Tail

anime websites The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat