Што рекоа познатите Македонци за референдумот

Што рекоа познатите македонци за референдумот:

Зоран Заев: Јас сум ЗА!

Наташа: Јас сум од трето три. Мило ми е Зоране од трето а.

Дедо Мраз: Јас сум од Коњари.

Христијан Мицковски: Овај…ам..ја…овај..мислам дека…ам…овај..ам…секој има право да мисли..зашто да не…овај…

Никола Груевски: Хаха, референдум а? Одлично занимавајте се со вакви ствари, што повеќе работи што ќе ве оддалечат од замарање со тоа дека треба во затвор да одам тоа подобро, хаха само така!

Радмила Шеќеринска: Не смееда се пропушти оваа прилика! СЕ ЗАВИСИ ОД НАС!

Нас: Не ме мешајте у ваши срања. Ја сум рапер од Америка. Познат сум по Illmatic

Sasa Matic: Ne sum ill. Ne shirete fake news.

Ким Јонг Ил: Ја сум Ил. И Северна е права ствар.

Борисов Бојко: Тирам.

Даниел Кајмакоски: Кога бев на Идол собрав повеќе гласови од референдумов што ќе собере.

Џаро: Секој пат кога се гласа во Македонија има местенки. И ова ќе биде наместено. Ако гледаме реално требаше Гиш да победи со Самовилска Песна. Ама победи? Не! Кај бевте тогаш да бојкотирате????

Ристо Самарџиев: Видете…ако мењате име…ваљда ќе треба и навивачки химни да смените….еве ја на пример можам да напраам препев на “Црвена боја ми е најмила” и да иде вака:

СЕВЕРНА СЕВЕРНА СТРАНА МИ Е НАЈМИЛА
СО ТЕБЕ СЕКОГАШ ОДИМЕ ВО БЕСТРАГА

СЕВЕРНА СЕВЕРНА СТРАНА МИ Е НАЈМИЛА
И НА КРАЈ, ПОСЛЕ СЕ, НЕ СМЕ ЈУЖНА СРБИЈА

Мислам…онака…ако сакате……

Панки од Куку Леле: Е тоа е… ќе се мачиш со препеви…кога немаш песна за СЛАНА СЕВЕРНАААААА така ти е….уопште не размислувате за иднината бе братче бе….

Јоханес Хан: Види…СЕВЕРНА е одлична опција..значи башка целово зборче се чита и на англиски…не мора ни кирилица да пишеш! Само пишуваш СЕВЕРНА и сите ќе ти речат “Цебепха???? Јес мај френд, грејт кантри!”, aли вие си знаете, да не ви се мешам јас, ние од Европа сме познати по тоа што не се мешаме

Тереза Меј: Тотално мора да смените име во Северна. После тоа влагате у ЕУ и за 50 години кога ќе сакате да излезете целиот процес ќе се вика СМЕКСИТ…. Смексит звучи многу подобро од Брексит, тури криво ми е што нашево не се викаше смексит….

Саше Политико: ВЕТИ 500 ЕВРА ПЛАТА! ВЕТИ ДЕКА НЕМА ДА ГО СМЕНИ ИМЕТО А СЕГА НИ НУДИ РЕФЕРЕНДУМ! САМО ЛАЖЕ!!! ПА НИКОЛА ГРУЕВСКИ Е ПСИХ….а….не е Грујо премиер? Па добро…овај…мислам…зошто да не….Северна…не е лоша работа….

Миленко: ОДЛИЧНО! ЌЕ ИМА МАКЕДОНИЈА ВО ОФИЦИЈАЛНОТО ИМЕ! ЌЕ ПУКНАТ ГРЦИТЕ ЗАРАДИ ОВА! ГРУЕВСКИ СЕКОГАШ ЗНАЕЛ Ш…..што? Не е Груевски премиер? ПА ДА МУ ЕБАМ МАЈКАТА НА ЗАЕВ ИМА ДА ГО ДЕМОЛИРАМ КО БУГАРСКИ СПОМЕНИК

Сузана Турунџиева: Jas koga stapiv vo brak so Aleksandar Malenko on si go smeni prezimeto. Koga ne me prakjate mene za pregovori….taka vi treba…..ama zatoa jas napisav par misli po ovoj povod:

Imeto e kako chorapa
Se nosi so sebe nasekade
Nekoi gi menjaat redovno a nekoi ne.

Nekoi mazi bojkotiraat.
Nekoi masturbiraat.
Bitno e da ejakuliraat.

Ne e bitno dali ke glasas ili ke bojkotiras.
Bitno e da si chovek.
Ili zivotno.
Ili rastenie.
Muabetot mi e bitno e da si nesto be…

Podobro da go smenis imeto otkolku da si ja smenis zhenata.

Za soprugata da ne ti se oladi i da ti stane severna.
Mnogu e bitno redovno da ja baknuvas vo juzniot predel.

Ne znam zosto tolku mnogu lugje sakaat da vlezat vo Evropa.
Jas sum bila i ne e nesto posebno.
Ma da imaat dobri rum stanglici. I chokoladi. I bomboni.
I epten izgleda na prodavnica za blagi raboti.
Valjda vie za druga Evropa zborite be…..

ФБ статус на Златко Стефковски

Посетено 354 пати