Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..


сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..кога пишувам за љубов, мислам за сите луѓе што се возиме во автобусот наречен живот..овој ден е мрачен и тажен но, и секој нареден кога мрзите некого друг кој не ви е во домот, а тоа е омраза кон другиот, туѓиот со кого сте заедно во автобусот..не можете да знаете кога ќе се качите и каде ќе стигнете, со кого ќе се гушнете на последната станица..
не ни се потребни вакви денови за љубов.. секој ден е потребно да се возиме и сакаме.. денес ќе тагуваме и ќе се пребројуваме..

Соња Ајановска Деловска

Посетено 28.191 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GoGoAnime: O Maidens in Your Savage Season (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be detective conan gogoanime

Website https://wcostream.cc: Watch Dynamic Chord wcostream Episode 12 wcostream

Website https://animepahe.cc: Watch Magica Wars animepahe Episode 26 anime to watch

Website https://twistmoe.net: Watch Comet Lucifer twistmoe Episode 12 animes online

Pantip: https://pantip.com/profile/6524785#topics

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940