Ројал Алберт Хол – РАХ е првата женска рок група во Македонија

Првите македонски рокерки, сега.

rah_majkatiitatkoti

Ројал Алберт ХолРАХ е првата женска рок група во Македонија. Оформена е во 1988 од страна на Тања Радониќ, Весна Терзиевска и Зорица Јаковлеска. Прв пат настапуваат на рок фест во Дом на младите во 1989. Следната година им се приклучува и Бранка Костиќ – вокал. На истата манифестација го освојуваат првото место и 1990 год настапуваат во Суботица. Во 1989 настапуваат на градски стадион на „Рок-хепенинг“ заедно со Филм, ЕКВ, Масимо, Електрични оргазам.

Посетено 969 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

aniwatcher app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

stream anime online AniWatch High School DxD

stream anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AniWatch Horimiya (Dub) Episode 11

watch subbed anime To Your Eternity

AniWatch My Hero Academia Episode 7