Претставен E Најтенкиот MacBook

[fblike]Apple со нешто ново

macbook-pocetna_majkatiitatkoti

 Новиот MacBook во три бои, вклучувајќи ја и
луксузната златна

Apple го претстави новиот супер-тенок MacBook, што е дури 24% потенок од MacBook Air, а неговата цена ќе биде околу 1300 американски долари. Куќиштето е метално, уредот тежи само еден килограм, а неговата дебелина е неверојатни 13,1 милиметри. Произведен е во три основни бои: сребрена, сива и златна. Новиот MacBook е комплетно редизајниран и доаѓа со нова матична плоча, тастатура и touchpad. Новина е Butterfly  прекинувач кој му овозможува на корисникот попрецизно типкање.MacBook-AllColors_majkatiitatkotiСпоред зборовите на Фил Шилер, новиот MacBook има батерија која трае 35% повеќе отколку нивните претходници. Корисниците ги очекува 12-инчен Retina екран со резолуција 2304 x 1440 пиксели. Вграден е процесор dual-core Intel Core M 1.2 GHz од 8 GB RAM меморија и 256 GB меморија, новиот MacBook има само еден универзален USB С влез. ulaz. Иновативниот дизајн овозможи напредната технологии на Apple, на која сме веќе навикнати,  а новиот MacBook не содржи вентилатор, што го прави потенок, помирен и полесен.

apple1 apple2 apple3Screen-Shot-apple

Посетено 519 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

animeheaven es. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Your Lie in April Episode 17

AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 12

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

animeheaven es AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Boruto: Naruto Next Generations Episode 222