Породи Мртва Ајкула Со Царски Рез

 Погледнете го видеото: Човекот породи мртва ајкула.
Неговиот инстинкт е точен, мрвата ајкула е трудна. Додека човекот ја сече ајкулата, во еден момент жената од позадина извика “Нешто се движат! Тој е во право!” Сечејќи го стомакот, тој открива не едно, не две, туку три живи  ајкулчиња.  Овие среќни “бебиња” треба да имаат само добра шанса за преживување како и секој, и покрај тажната и љубопитна околност на нивното раѓање. Внимателно тој ги фрла назад во нивниот дом-морето. Веднаш по раѓањето, мајката ајкула ги напушта и не се грижат за своите млади. По шест до 22 месеци, младите ајкулчиња  се веќе високо развиени и инстинктивно подготвени да преживеат сами.
Оваа вчудовидувачко видео прикажува човек покрај море како на мртва ајкула и го сече стомакот и ја породува со царски рез.
Посетено 3.796 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub AnimeFreak JUJUTSU KAISEN

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime free Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime freaks website AnimeFreak Black Clover (Dub)

AnimeFreak Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 6