Pink Floyd инспирација

Искра надеж.
Проектирана.
Замислена.
Посакана.
Да се оствари.
Да постои.
Да опстои.
Зрак прекршена светлина.
Зрак ново создавање.
Зрак како зрак.
Призма.
Повторно враќање во живот.
Песна од Пинк Флојд.
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=GPvtUjTbV_A[/youtube]

Три – аголно време.
Три – човечко бреме.
Три,
зашто две е сосема доволно
за љубов,
а еден премалку
за да не биде осамен светот.
Време со време,
за зрак ново создавање.
Зрак како зрак,
призма.
Во зависност од кој агол ја гледаш,
а гледаш ли?
Знаеш ли?
Часовникот отчукува
повторно враќање во живот!

 Сања  Бежовска

Посетено 351 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 2

online anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 4

anime to watch Komi Can’t Communicate

gogoanimeio GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)