Објавен Е Саундтракот Од Филмот Кој Го Очекуват Жените Ширум Светот

 “50 нијанси на сиво” ќе го следат очекувано сензуални песни

50_shades_of_grey_soundtrack

 “Педесет нијанси на сиво” филм кој жените ширум светот  со нетрпение го очекуваат и кој сигурно ќе биде еден
од најкомерцијалните хитови на благајните оваа година.

 

Издавачката куќа Republic Records го објави целиот саундтрак кој се состои од 16 песни. Веќе познатите нумери како што е Haunted од Бијонесе, или нејзината преработка на Crazy in Love специјално компонирана за трејлерот на филмот. Earned It од Weeknd и Love Me Like You Do од Ellie Goulding, на кои се придружуваат уште и Jessie Ware, Sia, Rolling Stones, Annie Lennox и други, праејќи сензуална подлога за текот на настаните.   кои повеќето ги знаат дури и да не ја читале книгата. Без обзир дали сте страствен љубител на трилогија или сметате деке е дигната преголема прашина околу просечната книжевно дело, можете да слушнете неколку песни од саундтракот што следи, а за самиот филм ќе дадете оцена  по неговата премиера на 14 февруари.

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=NdDeWJRWsqY[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=K4r4lysSgLE[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=-tRdBsnX4N4[/youtube]

 

Комплетната листа на песните:  
1. “I Put A Spell On You (Fifty Shades of Grey)” – Annie Lennox
2. “Undiscovered” – Laura Welsh
3. “Earned It (Fifty Shades Of Grey)” – The Weeknd
4. “Meet Me In The Middle” – Jessie Ware
5. “Love Me Like You Do” – Ellie Goulding
6. “Haunted (Michael Diamond Remix)” – Beyoncé
7. “Salted Wound” – Sia
8. “Beast Of Burden” – The Rolling Stones
9. “I’m On Fire” – AWOLNATION
10. “Crazy In Love (2014 Remix)” – Beyoncé
11. “Witchcraft” – Frank Sinatra
12. “One Last Night” – Vaults
13. “Where You Belong” – The Weeknd
14. “I Know You” – Skylar Grey
15. “Ana And Christian” – Danny Elfman
16. “Did That Hurt?” – Danny Elfman
Посетено 815 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!