Кој Гледате На Фотографијата: Мерлин Монро Или Алберт Ајнштајн?

[fblike]

koj-gledate-na-fotografijata-merlin-monro-ili-albert-ajnstajn-1Секој има различна перцепција врз работите, но во овој случај доколку вие ја перцепирате Мерлин Монро наместо Ајнштајн на претходната фотографија, најверојатно ви требаат очила.
Според истражувањата на Институт за технологија е направена анимација за проверка на видот составена од ликовите на Мерлин Монро и Алберт Ајнштајн.
Испитаниците кои тврделе дека ја гледаат Мерлин Монро, било докажано дека диоптерот им е оштетен и потребни им се очила.
Додека пак оние кои го гледале Ајнштајн било утврдено дека имаат одличен вид.
Прашањето сега е кој гледае вие на фотографијата?
Доколку не ви се верува дека оваа фотографија навистина покажува дали не гледате добро, следната анимација ќе ви го докаже спротивното.
Посетено 2.944 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Marriage of God & Soul Godannar!! 2nd Season Episode 13

Website https://kissanime.mx: Watch Girls & Panzer Movie: 3-pun Chotto de Wakaru!! Girls & Panzer (Dub) kissanime Episode Full kissanime page 1

Animepahe: Ai to Shi anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch animes

Website https://twistmoe.net: Watch Mr Love: Queen's Choice twistmoe Episode 12 animes online

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe

Independent academia: https://independent.academia.edu/animeflixnl