Дечкото што го трансформира отпадот во живеалишта за бездомници

Креативно и хумано…

homeless_majkatiitatkoti
Грегори Клоен е човекот со огромно срце и брилијанта идеја. Тој собира рециклирани материјали по улиците на Окланд и од нив прави мобилни живеалишта за бездомниците. Погледнете ја галеријата подолу…
Посетено 1.240 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 2 at KissAnime kissanime2

Watch Bloom Into You Episode 13 (https://crunchyrollfree.com/m/jpNN/ep-13) at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium 2020