Соте Строганов во “Ch2pter”

Chapter2Sote Stroganoff

Соте Строганов (Beef Saute Stroganoff) е класично јадење по потекло од Русија. Често се наоѓа и на мени во рестораните ширум Американскиот континент, Европа, и по Британските пабови.
Во оригинал прв пат се сретнува во 19-тиот век во Русија под име “Говјадина по Строгановски” Во Чаптер 2, Скопје Сити Мол, се служи екслузивно под име “Соте Строганов”, а за тоа како вкус има, одлучете сами!

Посетено 836 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeKisa: Roots Search anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

Website https://animeflv.uk: Watch Nobunaga teacher's young bride animeflv Episode 12 dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Super Kuma-san wcostream Episode Full animes online

Website https://aniwatch.pro: Watch Fei Ren Zai 2nd Season aniwatch Episode 12 watch anime dub

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimelol/

Animeflixnl sitew: http://www.animeflixnl.sitew.org/