12 работи кои само девојките опседнати со својата коса ќе ги разберат

Косата е важен детал во изгледот на една личност, посебно кај личностите од понежниот пол, но и машкиот не е исклучок. Некои се грижат за нејзиниот изглед повеќе, некои помалку, а постојат и девојки кои се едноставно опседнати со својата коса.

Оние опседнатите сигурно ќе ги разберат овие 12 работи поврзани со нивната коса.


1. Ја миете косата секој ден, бидејќи секогаш ви изгледа мрсна иако не е

12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-2

2. Кога се подготвувате за излегување тоа трае 2 часа, еден час за туширање, облекување и шминкање, а другиот час за правење на фризура

12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-3
3.  Носите чадор во ташната секогаш и секаде, дури и кога е сончево, бидејќи имате фобија од дождот кој би ја уништил вашата фризура
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-4
4. Имате повеќе препарати за стилизирање и нега на косата отколку едно козметичко студио
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-5
5. Вашиот фризер го гледате како ваш најдобар пријател
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-6
6. Спремни сте да инвестирате мало богатство во купување на добра пегла, фигаро или фен за коса
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-7
7. Секогаш имате трауми пред да влезете во морето, пазејќи ја косата постојано
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-8
8. Мразите кога некој ја допира вашата коса
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-9
9. На Интернет постојано гледате фотографии од различни фризури, совети за нега на коса…
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-10
10. Се чувствувате исполнето и среќно кога ќе научите сами да си направите некоја комплицирана фризура за која на другите им е потребен фризер
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-11
11. Влегувате во депресија кога ги гледате испуканите врвови и сфаќате дека треба да отидете на потстрижување
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-12
12. Потоа плачете за тоа како да е крај на свет
12-raboti-koi-samo-devojkite-opsednati-so-svojata-kosa-ke-gi-razberat-13
Посетено 2.732 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 124 (https://funimationfree.com/m/rpp/ep-124) at Funimation funimation library

Watch My Hero Academia Episode 8 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime official site