Фејсбук го купи “WhatsApp”

Марк Закерберг плати неверојатна сума од 16 милијарди долари за да ја купи WhatsApp, популарната апликација за испраќање бесплатни пораки која неодамна ја помина границата од 450 милиони активни корисници месечно. Достапна е скоро за сите оперативни системи Android, iOS, BlackBerry, Symbian, Windows Phone која за разлика од сличните програми и за време на користење не ги прикажува досадните реклами.

detail of iPhone 4G screen showing Whatsapp instant messaging app icon

Посетено 119 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeDao: Earthian (Dub) anime episode 4 online free at https://animedao.nl classroom of the elite animedao

Rail Wars! (https://animekisa.in/m/4E9) Episode 12

AnimeFreak: Noir anime episode 26 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch Tonari no Kaibutsu-kun: Tonari no Gokudou-kun animepahe Episode Full dubbed anime

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimebe

Dashburst: https://dashburst.com/gogoanimelol