д-р МАРЈАН БОЈАЏИЕВ – Ректор на UACS

Денес е петок 21. Фебруари.

За повеќето луѓе петок е крај на работната недела. За мене, пак, најчесто е дел од работен викенд.
Имам часови на постидпломски студии, MBA група на Американ Колеџ, кои вообичаено се во четврток и петок попладне, и сабота претпладне.

Harvard 2008Харвард 2008
 

Сепак, часовите и интеракцијата со професионалци и менаџери, се најважен елемент од задовлоството што го имам од работата на Универзитет и што предавам на Факултетот за бизнис.

Денес ќе имам и неколку состаноци со гости Универзитетот Шилер од Флорида. Во вторник, ни доаѓа деканот на Универзитетот “Webster од Женева.

2012 Teacher of the year width_dag and familyПрофесор на годината за 2012, фотографија со семејството.

 

Тоа е втората димензија на убавината на оваа работа – неброени меѓународни контакти.

Како и да е , викендот, ќе го искористиме и за една кратка дружба со бендот V.I.S. – VOX.

Неодмна го издадовме албумот „Песни што секогаш сте сакале да ги слушнете а не сте имале каде“. Го лансиравме првиот спот кој можете да го видите подолу. Англиската верзија видете ја тука.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=-ENBef5hll8[/youtube]

Најверојатно во недела ќе имаме мала свирка во нашиот Music room.

Она малку време што ќе остане до викендот, ќе го минам со семејството, сопругата Ирена, ќерката Илијана и синот Лука.

FAMILY VIS VOXПоголем дел од слободното време го поминувам со семејството.

Посетено 1.436 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime 4Anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

watch anime dub Death Note (Dub)

DARLING in the FRANXX Episode 15

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11

4Anime Death Note Episode 28