Огледало

Од година во година,
огледалото ми е се почудно.
Старее ,добива брчки.
Некој чудни очи
се појавуваат од него,
зјапаат во мене,
се поматно ме гледаат.
Има се повеќе седи влакна,
некој чудни израстоци
му се појавуваат
по лицето, вратот, телото.
Бара да дојдам поблиску
за да ме истражува
со матниот поглед.
Незнам дали ме гледа
кога ќе му го свртам грбот?
Не го ни прашувам,
знам дека го избегнува одговорот.
и затоа решив…
НЕ САКАМ ДА СЕ ДРУЖАМ
СО СТАРИ ОГЛЕДАЛА!

baner-igor-forza

Посетено 276 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4Anime: Huckleberry Finn Monogatari anime episode 26 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation funimation

Website https://animekisa.in: Watch To Heart: Remember My Memories Specials animekisa Episode 7 animekisa

Tang Lang Bu Chan Episode Full

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Penzu: https://penzu.com/p/fb5bdb65

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/