НИШТО НЕ МИ Е ЈАСНО

На телевизор ми збори некој француски канал
-ништо не ми е јасно
на фб гледам коментари за Оскар
-ништо не ми е јасно
мозокот ми вика „земи работи нешто“
телото му одговара „остај ме, ме мрзи“
– ни сам на себе не сум си јасен
Најубаво да го преспијам денов
ама како?.. не ми е јасно

Посетено 260 пати

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe Record of Ragnarok

anime gogo GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Tokyo Ghoul

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 18

free anime GoGoAnime Komi Can’t Communicate