Напуштените метро станици во Париз да добијат нов живот

Нова серија на неодамна објавените скици предложи менување на старите напуштени метро станици во уникатни локации во Париз.

Кандидатот за градоначалник за Париз, KOSCIUSKO-Morizet изјави дека ако победи на изборите,  ќе ги  трансформира напуштените метро станици во кино, простории за перформанси, базени, ресторани, галерии и слично.

nathalie-kosciusko-morizet-recycling-old-paris-metro-stations-6

Напуштена метро станица во Париз

Колку е тоа “кул”?!?

paris_abandonedmetro_00
Напуштена метро станица – Ресторан

paris_abandonedmetro_05

Напуштена метро станица – Базен
paris_abandonedmetro_02
Напуштена метро станица – Галерија
paris_abandonedmetro_03
Напуштена метро станица – Театар
paris_abandonedmetro_04
Напуштена метро станица – Дискотека

 

Посетено 269 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 33

sites to watch anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven To Your Eternity

AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory