Малку познат факт: Малтретираните деца во школо

Малтретираните деца во школо стареат побрзо.

Студиите покажуваат дека децата кои имаат претрпено повеќе инциденти на насилство,
искусуваат побрзо биолошко стареење и се склони на прерана смрт.

ЗАКЛУЧОК: НЕКА НЕ НЕ ЛАЖАТ, КАРМА НЕ ПОСТОИ!

Посетено 2.542 пати

Watch Gleipnir (Dub) Episode 5 (https://gogoanime.be/m/E8E9/ep-5) at website https://gogoanime.be haikyuu gogoanime

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at website https://animefreak.ws anime freak new site