Игор Џамбазов: Македонија – Анте Поповски (Видео)

Анте Поповски (Лазарополе, 3 јуни 1931 – Скопје, 1 октомври 2003) — македонски поет, есеист, препејувач, публицист и политичар.

Посетено 2.033 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

game bài sunwin

tải sunwin

sunwin

game sunwin

tải sunwin sunwin club sunwin club