Цел ден мислам на нашите против Хрватите

makedonija rakomet_majkatiitatkoti
Цел ден мислам на Хрватите. Односно, на нашите. Најпрецизно, цел ден мислам на нашите против Хрватите.
Како се игра против подобар од себе?
Како Давид го победува Голијат?
Како Обрван ќе го постави тимот?
Која ќе биде тактиката?
И мислејќи така, ми текна на можеби најмотивирачката реченица која еден тренер може да им ја каже на своите играчи пред важниот меч. Јас сум ја слушнал во живо. Им ја изговори легендарниот фудбалски голман Благој Истатов на играчите на ФК Дојранско езеро пред мечот со Вардарски од Богданци, во соблекувалната:
“Ако не сакате да не ебат, најарно е ние да си ги ебеме…“
Оти, нема друго…

Посетено 4.071 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AniWatch: 6 Lovers anime episode 5 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee: Hunter x Hunter Pilot anime episode Full online free at https://animebee.to english dubbed anime

Miami Guns (https://animepahe.cc/m/YEZ) Episode 13

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt

Qooh: http://qooh.me/animefreakws